Bydelsmødrenes Landssekretariat

Sekretariatets medarbejdere

    Mai-Britt

    Mai-Britt Haugaard Jeppesen

    Chef for Bydelsmødre

    Tlf: 30 17 78 03

    Mail: mai-britt@socialtansvar.dk 

       

    Zeljka

    Zeljka Secerbegovic

    Seniorkonsulent

    Tlf: 30 17 78 04

    Mail: zeljka@socialtansvar.dk

    Maja

    Maja Langhorn

    Antropolog og seniorkonsulent

    Tlf: 30 71 22 44

    Mail: maja@socialtansvar.dk 

    Shazia

    Shazia Mughal

    Konsulent

    Tlf: 51 40 82 50

    Mail: shazia@socialtansvar.dk

    Laura Have Yde

    Konsulent

    Tlf: 21 30 60 85

    Mail: laura@socialtansvar.dk

    Gitte

    Gitte Stærk

    Konsulent, positive læringsmiljøer

    Tlf: 29 64 42 24

    Mail: gitte@socialtansvar.dk

     

    Mette Gram

    Projektleder, positive læringsmiljøer

    Tlf: 29 41 73 48

    Mail: mette@socialtansvar.dk 

    Signe Trier

    Projektleder, Mind The Democracy og kommunikationskonsulent, Bydelsmødre

    Tlf: 40 27 92 84

    Mail: signe@socialtansvar.dk

    Ida

    Ida Krohn

    Konsulent

    Tlf: 24 62 42 31

    Mail: ida@socialtansvar.dk

    Emilie

    Clara Gaarn Johansen 

    Praktikant

    Tlf: 41 10 81 78

    Mail: clara@socialtansvar.dk

    Loa

    Loa Morell

    Konsulent

    Tlf: 30 17 78 00

    Mail: loa@socialtansvar.dk

    Det frivillige Kommunikationsteam

    Bydelsmødre har et frivilligt kommunikationsteam. Deres opgave er løbende opdatering af hjemmesiden og facebook, produktion og udgivelse af nyhedsbrev og mange andre opgaver.

    Hvis du har lyst at give en hånd med her, så kontakt Mai-Britt Haugaard Jeppesen: mai-britt@socialtansvar.dk

       Karina Rybro 

    Pernille Pernille Rosengaard Christensen 

     Martine Nygaard Jensen

    Hvis du vil vide mere om Landsekretariatets arbejde og Bydelsmødre-grupper i Danmark, så er du velkommen til at kontakte:

    Bydelsmødrenes Landssekretariat

    Bygmestervej 10, 1. tv

    2400 København NV

    Tlf: +45 30 17 78 03

    Mail: bydelsmor@socialtansvar.dk