Bydelsmødrenes Landssekretariat

Sekretariatets medarbejdere

    Mai-Britt

    Mai-Britt Haugaard Jeppesen

    Chef for Bydelsmødre

    Tlf: 30 17 78 03

    Mail: mai-britt@socialtansvar.dk 

       

    Zeljka

    Zeljka Secerbegovic

    Seniorkonsulent

    Tlf: 30 17 78 04

    Mail: zeljka@socialtansvar.dk

    Maja

    Maja Langhorn

    Antropolog og senoirkonsulent

    Tlf: 30 71 22 44

    Mail: maja@socialtansvar.dk 

    Siliane

    Siliane Bjerre

    Konsulent

    Tlf: 42 20 28 40

    Mail: siliane@socialtansvar.dk

    Shazia

    Shazia Mughal

    Konsulent

    Tlf: 60 67 08 44

    Mail: shazia@socialtansvar.dk

    Laura Yde

    Konsulent

    Tlf: 21 30 60 85

    Mail: laura@socialtansvar.dk

    Zareen

    Zareen Afsal 

    Projektansat 

    Tlf: 30 17 78 03

    Mail: zareen@socialtansvar.dk

    Gitte

    Gitte Stærk 

    Studentermedhjælper 

    Tlf: 30 17 78 03

    Mail: gitte@socialtansvar.dk

    Det frivillige Kommunikationsteam

    Bydelsmødre har et frivilligt kommunikationsteam. Deres opgave er løbende opdatering af hjemmesiden og facebook, produktion og udgivelse af nyhedsbrev og mange andre opgaver.

    Hvis du har lyst at give en hånd med her, så kontakt Mai-Britt Haugaard Jeppesen:mai-britt@socialtansvar.dk

       Susan Larsen      

       Kasper Nygaard Jensen    

       Karina Rybro 

       Lotte Brodersen  

     Martine Nygaard Jensen

    Hvis du vil vide mere om Landsekretariatets arbejde og Bydelsmødre-grupper i Danmark, så er du velkommen til at kontakte:

    Bydelsmødrenes Landssekretariat

    Olivia Hansensgade 2

    1799 København V

    Tlf: +45 30 17 78 03

    Mail: bydelsmor@socialtansvar.dk